EchoPos Hakkında

Echo Bilgi Yönetim Sistemleri A.Ş.
Perakende sektöründe faaliyet gösteren ulusal ve yerel zincir işletmelerin ödeme sistemleri çözüm ortağı olmak üzere Aktif Bank ve Robotpos iş birliğinde kurulan Echo Bilgi Yönetim Sistemleri A.Ş., Ağustos 2016 tarihinden bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

EchoPos markası ile perakende sektörü için “Yeni Nesil Çözüm Ortağı” olmayı hedefleyen EchoPos, işletmelerin ön ve arka ofisleri için uçtan uca ödeme sistemleri ve entegrasyon çözümlerini Ingenico marka yeni nesil yazar kasalar ile entegre çalışan Windows tabanlı otomasyon sistemleri ile sunmaktadır.

EchoPos, gerçek zamanlı ve çift yönlü haberleşme protokolleri ile 3. parti uygulamalarla rahatlıkla haberleşir, basit ve ölçeklenebilir mimarisi ile proje gereksinimleri için kolayca özelleştirilebilir, mobil ve web uygulamaları ile her yerden yönetilebilir.
EchoPOS müşterilerine, Aktif Bank’ın grup şirketi olmasının verdiği güçle farklı finansal kiralama modelleri de sağlamaktadır.

Kurulumundan itibaren geçen kısa süre içerisinde hem kendi ürünlerini kendine has bakış ve know-how ile tasarlama hem de sektörde kurumsal ve bireysel müşterilere aynı kalitede geniş ürün yelpazesiyle hizmet sunma konusunda öncü firmalardan olmayı başarmıştır.

Sürdürülebilir kesintisiz hizmet temellerine dayalı olan sektörde sınavını 81 Ilde 7000’in üzerinde donanım ve yazılım kurulumunu gerçekleştirerek, günlük ortalama 2.500.000+ işleme hataya ve duraksamaya yer vermeden altyapı sağlamış, güçlü olduğu bu yönüyle ulusal mağazalarda sektörün canlılığına can hareketine hareket katmıştır.

Sektörün geleneksel iş yapış şekillerini yeni teknoloji ürünler ve fikirler ile buluşturmayı hedefleyen EchoPOS, katma değerli uygulama ve yazılım entegrasyonuyla hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemektedir.

Echopos Kurumsal Sunum Nisan 2024

EchoPOS Çözümleri Nelerdir?

Ödeme Kayıt Edici Cihaz-ÖKC (Ingenico IDE-280) ile entegrasyon

19 banka ile kullanıma hazır entegrasyon

Kullanıma hazır yemek kartları uygulamaları (Multinet vb.)

Daha Fazla

EchoPOS İle İlgili:

ÖKC’den yazıcıya, dokunmatik LCD ekrandan PCPOS yazılımına kadar gerekli tüm donanım ve yazılımlar için tek hizmet sağlayıcısı.

7×12 Çağrı Merkezi Desteği

Echo Portal web tabanlı merkezi yönetim

Gerçek Zamanlı veya Kullanıcı Kontrollü, Çift Yönlü Veri Aktarımı

Plu, Promosyon, Kampanya Yönetimi için online platform

Yeni nesil yazılım teknolojileri ile 3. Parti uygulamalar ile gerçek zamanlı entegrasyon

Sadakat uygulamaları entegrasyonu, kontör satış, para transfer, fatura tahsilat uygulamaları ile benzersiz entegrasyon

Daha Fazla

Entegrasyon Çözümlerİ

 • ERP (OBASE, SAP, Micro vb),
 • Ön ofis,
 • Sadakat Programları,
 • GSM TL yükleme,
 • Para transferi,
 • Fatura tahsilatı vb. entegrasyonlar

Daha Fazla

Dünyanın En Yenilikçi Bankası seçilen Aktif Bank’ın faaliyetlerinin ana hatlarını perakende bankacılık, kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı oluşturmakla beraber para transferlerinden sigortacılığa, kart ürünlerinden kapsamlı kiosk çözümlerine kadar çok geniş bir yelpazede müşterilerine hizmet vermektedir.

Aktif Bank, fiziki ve dijital kanallarda sunduğu ürünler ile Türkiye ve globaldeki finansal teknoloji şirketlerinin hem iş ortağı hem de rakibi olarak hareket ediyor. Genetik kodlarında müşteri odaklılık bulunan Banka, iştirakleri ve iş ortaklarıyla birlikte 10’un üzerinde iş kolunda krediden sigortaya, ulaşımdan kart hizmetlerine, ödeme sistemlerinden eğlence dünyasına kadar geniş bir yelpazede hayatın 360 derece her noktasında 10 milyondan fazla müşterisine sesleniyor.

Türkiye genelinde bulunan 12 şubesi ile Aktif Bank, ağırlıklı olarak bire bir iletişim gerektiren kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve özel bankacılığa odaklanıyor. Perakende bankacılıkta etkin iş birlikleri, inovatif iş modelleri ve dijital kanal yatırımlarıyla bireysel müşteri pazarının yüzde 18’ine sahip olan Aktif Bank, bugün iştirakleri ile birlikte yaklaşık bin çalışanıyla hizmet veriyor.

AKTİF BANK BÜNYESİNDEKİ İŞTİRAKLERİMİZ,
MÜŞTERİLERİMİZE YENİ GELİR FIRSATLARI DA YARATMAKTADIR:

 • ERP (OBASE, SAP, Micro vb),
 • Ön ofis,
 • Sadakat Programları,
 • GSM TL yükleme,
 • Para transferi,
 • Fatura tahsilatı vb. entegrasyonlar